1-هر چه سعی کردم به محمد بفهمانم که گوشت شتر که قرار بود دیروز بکشند چه شد، نفهمید. شاید هم دیروز شتر را نکشته باشند.

2-ناهار تن ماهی داشتیم، نمی‌دانم چرا خوردم فشارم رفت بالا، معمولا فشارم می‌افتاد. کره‌ی چشم‌هایم و بعد کف سرم درد گرفته بود. سرکه خوردم، بهتر شدم.

3-جلسه‌ی امروز طعم داستان بخاطر فوتبال پرسپولیس و النصر کنسل شد. اولش عصبی شدم ولی مریم گفت خودم را اذیت نکنم. راست می‌گفت، باید با شرایط ساخت.

4-چند ساعت قبل از بازی، وقتی پرسپولیس داشت از هتل خارج می‌شد، نامه‌ی ای اف سی آمد که عیسی آل کثیر شش ماه محروم شده. دلیل یا بهانه‌شان خوشحالی نژادپرستانه‌ی او بود. آل کثیر بعد از گل به پاختاکور با انگشت‌هایش چشم‌هایش را کشید به شکل بادامی‌ در آورد. ای اف سی این را توهین نژادپرستانه به ازبک‌ها تلقی کرده بود. اما عکس‌هایش هست که آل کثیر از چند سال پیش که در صنعت نفت بود هم این خوشحالی را انجام می‌داد. خودش می‌گوید ادای برادرزاده‌اش را در می‌آورد. 

5-پرسپولیس در ضربات پنالی النصر را برد و راهی فینال شد. در فینال آل کثیر و پهلوان (اخراج شد) را نخواهیم داشت. اما خدا رو شکر که این بازی را بردیم و جلوی نامردی ایستادیم. ارزش این بازی از فینال هم بیشتر بود. به امید خدا می‌رویم به سمت قهرمانی.

6-کلاس پرکاری در خانه‌ی شاهین کلانتری هم انجام شد. گفت محصولمان را معرفی کنیم: اسمش، مشتریانش، قیمتش، دیگر خصوصیاتش، گام‌های اولیه برای رسیدن به آن. محصول باید دیجیتال باشد، یعنی فیزیکی نباشد. من کتاب الکترونیکی درباره‌ی رابطه‌ی نویسندگی و توسعه‌ی فردی را معرفی کردم. اما خیال دارم کمی تغییرش دهم. به جایش لینک دانلود دوره‌ی نویسندگی را بگذارم که شامل تمرینات نویسندگی، معرفی منابع نویسندگی و توسعه‌ی فردی، پشتیبانی، مشاوره برای چاپ اثر و غیره است. در ضمن مشتریان را هم از علاقه‌مندان به نویسندگی به علاقه‌مندان به دو حوزه‌ی نویسندگی و توسعه‌ی فردی گسترش می‌دهم. 

7-امروز مصاحبه‌ای از چهلتن خواندم که درباره‌ی اهمیت دانستن تاریخ معاصر برای نویسندگان جوان حرف زده بود. البته موضوع اصلی چیز دیگری بود ولی حرف به اینجا کشید. چهلتن تاریخ ما را پر از حوادث عجیب و غریب می‌داند که کار نویسنده یافتن حقیقت زندگی ایرانی از بین آنهاست. قبلا فکر می‌کردم دلیل استفاده‌ی چهلتن از فضای تاریخی به کار بردن نثر قدیم است و دیگری نزدیک ماندن به سنت. چهلتن یک بار در کلاس گفت در داستان تاریخی هم باید مسائل اندیشه‌ی مدرن و به روز داشت. استفاده‌ی چهلتن به معنی کهنگی اندیشه‌اش نیست. تاریخ را به عنوان یک روند و راهنمایی برای پیش‌بینی آینده می‌بیند.